Terveydenhuollon henkilöhakemisto

Toimipiste:
Yksikkö:

Haapanen Arvo

Johtava lääkäri,

arvo.haapanen@pihlajalinna.fi

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Haapoja-Pajuoja Sirja

sairaanhoitaja,

03 6731 378

sirja.haapoja@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

ajanvaraus sairaanhoitajalle

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Helanterä Inna

terveydenhoitaja,

050 5091 075

inna.helantera@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

Terveydenhuolto

Neuvolapalvelut

Hoitotarvikejakelu

,

050 4768 171 Puhelinaika ma-to klo 14:00-15:00.

Parolantie 42, 13720 Parola

Jakelu avoinna torstaisin klo 14:00-16:00. Mikäli ajankohta ei sovi, soita hoitajalle ja voit noutaa hoitotarvikkeesi terveysasemalta aukioloaikana.

Terveydenhuolto

Terveydenhuolto

Hukka Maarit

Psykologi,

050 3056 817

maarit.hukka@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 4.krs

Psykologin vastaanotto

Terveydenhuolto

Terveydenhuolto

Joensuu Helena

palveluvastaava,

050 3745 436

helena.joensuu@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

Terveydenhuolto

Pappilanniemen vuodeosasto

Johansson Mari

terveydenhoitaja,

050 3667 704

mari.johansson@pihlajalinna.fi

Terveydenhuolto

Hamk Lepaa

Juutilainen Marjo

Terveydenhoitaja,

050 5436 308

marjo.juutilainen@pihlajalinna.fi

Terveydenhuolto

Juteinikeskus

Jääskeläinen Piia

fysioterapeutti,

050 3439 265

piia.jaaskelainen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

Apuvälinelainaamo, fysioterapeutin vastaanotto

Terveydenhuolto

Pappilanniemen vuodeosasto

Kaipiainen Arja

psykiatrinen sairaanhoitaja,

050 5339 338

arja.kaipiainen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

Terveydenhuolto