Terveydenhuollon henkilöhakemisto

Toimipiste:
Yksikkö:

Haapoja-Pajuoja Sirja

sairaanhoitaja,

03 6731 378

sirja.haapoja@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

ajanvaraus sairaanhoitajalle

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Hoitotarvikejakelu

,

050 3539894 Puhelinaika ma-to klo 14:00-15:00.

Parolantie 42, 13720 Parola

Jakelu avoinna torstaisin klo 14:00-16:00. Mikäli ajankohta ei sovi, soita hoitajalle ja voit noutaa hoitotarvikkeesi terveysasemalta aukioloaikana.

Terveydenhuolto

Terveydenhuolto

Johansson Mari

terveydenhoitaja,

050 5091073

mari.johansson@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

neuvolapalvelut

Terveydenhuolto

Neuvolapalvelut

Ketonen Riitta

fysioterapeutti,

050 3439 265

riitta.ketonen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

Apuvälinelainaus, fysioterapeutin vastaanotto.

Perusturvayksikkö

Pappilanniemen vuodeosasto

Kopra Mari

fysioterapeutti,

050 5091 084

mari.kopra@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

Fysioterapeutin vastaanotto. Puhelinaika ja ajanvaraus ma-pe klo 12-13.

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Kuitunen Pirjo

psykologi,

050 3056817

pirjo.kuitunen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 4. krs

Psykologin vastaanotto. Soittoaika ma-pe klo 12:00-13:00.

Terveydenhuolto

Pappilanniemi

Kuivasaari-Hyttinen Suvi

terveydenhoitaja,

050 3780 210

suvi.kuivasaari@pihlajalinna.fi

Lepaan koulu

Terveydenhuolto

Hamk Lepaa

Leppänen Sirpa

sairaanhoitaja,

03 6731 273

sirpa.leppanen@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

ajanvaraus sairaanhoitajalle

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Lindberg Linda

terveydenhoitaja,

050 3667 704

linda.lindberg@pihlajalinna.fi

Terveydenhuolto

Nihattulan koulu

Lundahl Milja

palveluvastaava,

050 3745436

milja.heinio-hanninen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

palveluvastaava Pappilanniemen vuodeosastolla

Terveydenhuolto

Pappilanniemen vuodeosasto