Joululahjoja vähävaraisten perheiden lapsille

Parolan terveysasemalla tai Pappilanniemen vuodeosastolla asioidessa voit osallistua ja auttaa vähävaraisia ja kriisin kokeneita perheitä lahjoittamalla lapsille joululahjoja. Hyväntekeväisyys-kampanja toteutetaan yhteistyössä Hope-yhdistyksen kanssa.

Tiloissamme olevan kuusen oksilta löydätte koristeita, joissa on Hope-yhdistyksen toimittamia, oikeita lasten joululahjatoiveita. Hope-yhdistys huolehtii, että kaikki lahjat menevät oikeisiin kohteisiin.

Osallistumalla voit tarjota mahdollisuuden hyvään jouluun perheelle, jolla ei ole varaa ostaa lapsille lahjoja.

 

Toimi näin:

1.    Ota kuusen oksalta lappu.
2.    Käy ostamassa siinä toivottu lahja ja tuo se takaisin kuusen alle niin, että lappu on kiinnitettynä näkyvästi lahjan päälle.
3.    Tuo lahja takaisin kuusen alle viimeistään 10.12., jotta ne ehtivät perille ennen joulua. Hope-yhdistys huolehtii lahjojen viemisestä perheisiin.

 

HOPE-YHDISTYS JA PIHLAJALINNA KIITTÄVÄT AVUSTA!