Terveydenhuollon henkilöhakemisto

Toimipiste:
Yksikkö:

Haapoja-Pajuoja Sirja

sairaanhoitaja,

03 6731 378

sirja.haapoja@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

ajanvaraus sairaanhoitajalle

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Heiniö-Hänninen Milja

apulaisosastonhoitaja,

050 3745436

milja.heinio-hanninen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

palveluvastaava Pappilanniemen vuodeosastolla

Terveydenhuolto

Pappilanniemen vuodeosasto

Hoitotarvikejakelu

,

050 3539894 Puhelinaika ma-to klo 14:00-15:00.

Parolantie 42, 13720 Parola

Jakelu avoinna torstaisin klo 14:00-16:00. Mikäli ajankohta ei sovi, soita hoitajalle ja voit noutaa hoitotarvikkeesi terveysasemalta aukioloaikana.

Terveydenhuolto

Terveydenhuolto

Johansson Mari

terveydenhoitaja,

050 5091073

mari.johansson@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

neuvolapalvelut

Terveydenhuolto

Neuvolapalvelut

Kopra Mari

fysioterapeutti,

050 3439265

mari.kopra@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 13880 Hattula

fysioterapeutin vastaanotto

Terveydenhuolto

Pappilanniemen vuodeosasto

Kuitunen Pirjo

psykologi,

050 3056817

pirjo.kuitunen@pihlajalinna.fi

Pappilanniementie 9, 4. krs

Psykologin vastaanotto. Soittoaika ma-pe klo 12:00-13:00.

Terveydenhuolto

Pappilanniemi

Kuivasaari Suvi

terveydenhoitaja,

050 3780 210

suvi.kuivasaari@pihlajalinna.fi

Lepaan koulu

Terveydenhuolto

Hamk Lepaa

Leppänen Sirpa

sairaanhoitaja,

03 6731 273

sirpa.leppanen@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

ajanvaraus sairaanhoitajalle

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema

Lindberg Linda

terveydenhoitaja,

050 3667 704

linda.lindberg@pihlajalinna.fi

Terveydenhuolto

Nihattulan koulu

Niemi Päivi

fysioterapeutti,

050 5091084

paivi.niemi@pihlajalinna.fi

Parolantie 42, 13720 Parola

Ajanvaraus ma-pe klo 12:00-13:00.

Terveydenhuolto

Parolan terveysasema